• תכשיטי שחיבר בפייסבוק
  • הרקון 11, מתחם הבורסה ר"ג
  • צור קשר
  • תכשיטי שחיבר
סל קניות עגלת קניות

יהלומים מפורסמים בעולם

יהלום התקווה (The Hope)
היהלום הכחול היפה ביותר בעולם, צבעו הוא כחול עמוק עם ברק בשלל צבעו, שמו ניתן לו משמו של אחד מבעליו סר הנרי הופ, משקלו 45.5 קראט וצורתו כצורת כרית. ליהלום מיוחסים כוחות אפלים והאמונה אומרת שהוא מקולל ולמי שיחזיק בו צפוי גורל רע, עד היום לא הוכחה כלל טענה זו. היהלום מוצג לראווה במוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע בוושינגטון.
יהלום טיפאני (The Tiffany
היהלום הצהוב הגדול ביותר בעולם, משקלו 128.51 קראט וצורתו כצורת כרית בעלת 90 פאסטות. נמצא במכרה "קימברלי" המפורסם אשר בדרום אמריקה בשנת 1877. מוצג לראווה בחנות "טיפאני" (אשר נתנה לו את שמו) בשדרה החמישית בניו יורק והוא נחשב ביחד עם יהלום התקווה לאוצר לאומי של ארצות הברית.
היהלום המלוטש הגדול בעולם
היהלום הגדול ביותר בעולם לאחר ליטוש הוא יהלום שחור ללא שם, היהלום מכיל קריסטלי יהלום אשומים קטנים והוא כתוב בספר השיאים של גינס, משקלו 555.55 קראט והוא לוטש ל- 55 פאות דבר עבודה שהתבצעה במשך כמה שנים.
יהלום קוה אי נור
היהלום המפורסם ביותר בעולם, פירוש שמו מפרסית "הר של אור" 186 קראט שמגיעים היישר משנת 1302. שימש כ"עין הטווס" בכס המלוכה המפורסם של המוגולים בהודו, עבר לבעלותם של האיראנים ולבסוף בשנת 1849נשלח למלכה ויקטוריה בבריטניה, המלכה לא התרשמה מהאבן שהיתה מלוטשת וחתוכה בצורה לא מחמיאה ולכן ביקשה שיעבדו אותו, לאחר עיבודו הפך היהלום לאובאלי במשקל 108.93 קראט ושובץ בכתר המלכות של המלכה, שם הוא נמצא עד היום.
יהלום כוכב אפריקה (Great Star of Africa
יהלום הגלם הגדול ביותר שאי פעם נכרה, כשנכרה במכרה המפורסם "פרמייר" אשר בדרום אפריקה היה משקלו: 3,106.75 קראט! הוא נחתך לתשעה יהלומים נפרדים והאבן הגדולה ביותר קיבלה את השם "כוכב אפריקה", זהו יהלום בליטוש אגס בעל 76 פאות אשר שובץ בשרביט המלוכה של המלך אדוארד ונמצא באוסף התכשיטים המלכותי עד היום.
היהלום הורוד
יהלום הגלם הורוד הגדול בעולם נמצא באוסטרליה, היהלום במשקל של 12.76 קראט התגלה במכרה ארגייל ונחשב להילום הורוד הגדול והיקר שנמצא בעולם. מציאתם של יהלומים ורודים נחשבת לנדירה ביותר, היהלום עבר ליטוש מקצועי ע"י צוות של מומחים.
יהלום מאה השנים (The Centenary Daimond
נמצא בשנת 1986 במכרה "פרמייר" שבדרום אפריקה במשקל של 600 קראט. מי שהפך את היהלום הגולמי לאבן היקרה שהוא כיום היה מאסטר- קאטר גבי טולקובסקי שעמל על המלאכה במשך שלוש וחצי שנים. התוצאה היא יהלום בן 273.85 קראט בעל 247 פאסטות אשר גורמות לאור להשתקף בו בצורה מרהיבה בבכל צבעי הקשת.
יהלום וארגס
יהלום ברזילאי שנקרא על שמו של ג.ד. וארגאס נשיא ברזיל לשעבר, התגלה בשנת 1938 בגודל של 726.6 קראט ונמכר ב-56,000 דולר לסוחר יהלומים, הסחר שנתן לו את שמו של הנשיא הנערץ עליו ומכר אותו תמורת 235,000 דולר, לאחר ליטוש נולדו מהיהלום הגולמי 29 יהלומים שהגדול מבינהם שומר עד היום על השם וארגאס והוא במשל 44.17 קראט
יהלום כוכב המילניום (Debeer's millennium star
התגלה בשנת 1992 בקונגו ע"י חברה דרום אפריקאית, עבודת החיתוך שבוצעה באמצעות לייזר ארכה שלוש שנים שבסופם התקבל יהלום אגסי במשקל 203 קראט. זהו היהלום היחיד בעולם בסדר גודל כזה שהוא ברמת הנקיון הגבוהה ביותר. כיום היהלום נחשב ליהלום המוביל באוסף היהלומים של חברת דה בירז המונה 11 יהלומים מרהיבים.
יהלום סיירה ליאון (Star of Sierra-Leone
היהלום השלישי בגודלו שנתגלה אי פעם, כנמצא שקל 968.80 קראט ולאחר מכן נחתך ל- 17 יהלומים בגדלים שונים, רוב היהלומי התפזרו בעולם והשישה שנותרו מרכיבים סיכה הנושאת את השם Star of Sierra-Leone brooch.

 


טבעות אירוסין - תכשיטי שחיבר הקודםהבא

Sheibar Jewelry - Free Delivery

תכשיטי שחיבר - תכשיטי יהלומים ישירות מהיצרן
מלאי יהלומים
כל הזכויות שמורות ©
אתר זה מנוהל על ידי קבוצת ברון קבוצת ברון - פתרונות פרסום
WhatsApp chat