• תכשיטי שחיבר בפייסבוק
  • הרקון 11, מתחם הבורסה ר"ג
  • צור קשר
  • תכשיטי שחיבר
סל קניות עגלת קניות

צבע היהלום

כל מה שרציתם לדעת על צבעם של היהלומים


צבעו של היהלום הינו חלק חשוב ביותר בקביעת איכות היהלום, מחירו ועד כמה הוא נדיר.

הצבע הלבן ביותר זוכה ליוקרה וביקוש גבוהים ונחשב נדיר יחסית, למשל יהלום בצבע לבן לבן ( D ) נחשב ליקר מאד וקשה להשגה לכן מחיר היהלוםיהיה כפול ואפילו משולש מיהלום בינוני .

צבעי היהלומים D-E-F נקראים בשפת היהלומנים COLLECTION יהלומים נדירים.
סדרת הצבעים הבאה היא G-H-I אלו הם יהלומים לבנים עם נגיעה מאד קלה של גוון, רוב התכשיטנים וחנויות התכשיטים משתמשים בצבעים אלו מכוון שמחירם יהיה זול יותר גם לחנות וגם ללקוח.

בעת השיבוץ בתכשיט יהיה קשה מאד לראות את הבדלי הצבע וכך נהנים כולם מיהלום שנראה טוב איכותי וחסכוני

ללקוח , בדרך כלל הלקוח מתעניין יותר בצבעו של היהלום מאשר ניקיונו מאחר ואת צבע היהלום ניתן לראות בעיין בלתי מזויינת ולניקיון יש צורך במכשור מיוחד.

סדרת הצבעים J-K-L הינה של צבעי יהלומים עם גוון צהוב חזק,לגוון צהוב זה ישנם שני סוגי לקוחות- אוהבי היהלו מים הצהובים או מי שמעוניין לחסוך בעלות התכשיט, במידה ומעוניינים לחסוך בעלות ולבחור יהלום בגוון צהוב ניתן לעדן את הגוון הצהוב ע"י שיבוץ יהלומים קטנים ולבנים מסביב ליהלום המרכזי הצהוב.

קטגוריה נוספת בקטגוריות צבעי היהלומים היא ה-

FANCI קטגוריה זו אינה מוכרת לציבור מאחר והיא יקרה ונדירה מאד, היהלומים בקטגוריה זו הינם בעלי גוון חזק ונוצץ עד מאד ומחירם יהיה יקר יותר אפילו מהצבע הלבן D.


כיצד בודקים את צבע היהלום?

בדיקת צבע היהלום נעשית בכלי העזר הפשוטים ביותר, נייר לבן מקופל משני צדדיו ומנורת הלוגן שולחנית, תחילה מניחים את היהלום בתוך הנייר הלבן בין הקיפולים כדי שלא יהיו השפעות צבע מחלל החדר והיהלום יושפע רק מצבעו הלבן של הנייר, מקרבים את הנייר ובתוכו היהלום למנורת ההלוגן ורואים את זריקת אור וצבע היהלום על גבי הנייר הלבן, בשלב זה כבר צריך ידע וניסיון על מנת לקבוע היכן נמצא היהלום ביחס לטבלת הצבעים יהלומן ותיק וגמולוג מוסמך ידעו תוך מס' שניות את צבע היהלום.

זיהוי צבעו של יהלום לאחר שהיהלום משובץ כבר בטבעת הינו הליך מורכב יותר מאחר והיהלום מקבל גם צבע מהסביבה וגם צבע מהתכשיט, במידה ומדובר בטבעת המשובצת בזהב צהוב צבעו של היהלום יהיה צהוב יותר ממה שהיה בבדיקה לפני השיבוץ.יהלום בגוון  J צהבהב המשובץ בזהב צהוב יראה לבן יותר בשתי מעלות בגלל ניגודיות הצבעים ולהפך, טבעת בזהב לבן עם יהלום בצבע צהוב תדגיש את צבעו של היהלום ותגרום לו להראות אף יותר צהוב בגלל הניגודיות.

ישנם יהלומים בצבעים נדירים כמו: צהוב זוהר, כחול, אדום, שחור, ורוד ועוד. שוויים של יהלומים אלו הוא גבוה בהרבה מהיהלומים הלבנים המובחרים ביותר בגלל נדירותם בטבע.

טבלת צבעי היהלום ופירושם

(D) ללא גוון צבע בכלל, לבן לחלוטין
(E) ללא גוון צבע צהוב לבן בבדיקה מעמיקה ומדוייקת.
(F ) צבע לבן גוון קל מאד של צהבהב שמאד קשה להבחין בו.
(G) צבע לבן עם גוון צבע קליל.
(H) צבע לבן עם גוון קל של צהוב . קשה מאד לראות את ההבדלים בין G ל H כשהיהלום משובץ (הצבע הכי מסחרי בעולם)
( I )
צבע יהלום עם גוון צהבהב בינוני.
(J) גוון צהבהב הניתן לזיהוי ללא כלי עזר.
(K) גוון צהוב נראה לעין.
(L) יהלום צהוב בולט.
(M) צהוב בולט חזק.

*

בדיקת צבעו של יהלום

צבעי יהלומים ופירושם

 


טבעות אירוסין - תכשיטי שחיבר הבא

Sheibar Jewelry - Free Delivery

תכשיטי שחיבר - תכשיטי יהלומים ישירות מהיצרן
מלאי יהלומים
כל הזכויות שמורות ©
אתר זה מנוהל על ידי קבוצת ברון קבוצת ברון - פתרונות פרסום
WhatsApp chat